Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Benimle birlikte sevdiklerimin de dikili bir ağacım olsun

Benimle birlikte sevdiklerimin de dikili bir ağacım olsun

Bir insan için bir yılda ortalama 7 yetişmiş ağacın kesildiği bu dünyada ”Benimle birlikte sevdiklerimin de dikili bir ağacım olsun” diyorsanız, fidan dikimi kampanyamız da sizler de yer alın.

Adalar’ın en büyük bağış kampanyasını düzenleme başarısını gösteren Adaspor sağlıklı Yaşam Derneği çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü , Anadolu Yakası Orman Müdürlüğü Kanlıca Orman İşletme Müdürü Erhan Çetinkaya, Adalar Orman İşletme Şefliği, Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneğinin  Başkanı Muharrem Alpaslan’ın destekleriyle yürütülen ağaçlandırma kampanyasında son 2 haftada da 1500 ağaç dikimi yapıldı.

Ormanların korunması, iyileştirilmesi ve artırılması iklim değişikliğinin etkilerini önleme hususunda büyük önem arz etmektedir. Ülkemiz ise coğrafi konum itibarıyla gerek erozyon, gerekse iklim değişikliği açısından hassas bir bölgede bulunduğundan ağaçlandırma, ormanların iyileştirilmesi daha önemli hale gelmektedir.

‘Benimle birlikte sevdiklerimin de dikili bir ağacım olsun’

Sosyal sorumluluk bilinci ile Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği kuruluş yılı olan 1994 yılından bu yana üyelerinin katkısıyla “ağaçlandırma” çalışmaları yürütmektedir. Üyeleri arasında “ağaçlandırma” bilincinin artırılması, farklı kurum ve kuruluşlarla “ağaçlandırma” konusunda sürdürülebilir işbirliklerinin geliştirilmesi ve en önemlisi de Adalarımızın ağaçlandırılmış alanlarının artırılması bu çalışmalarımızın en önemli sosyal çıktılarıdır.

Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği, 1994 – 2015 yılları arasında üyelerimizin katkısıyla 5.000’in üzerinde fidanı Adalarımıza kazandırdı…

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.