Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Adaspor Derneği kaldığı yerden devam!

Adaspor Derneği kaldığı yerden devam!

Adalar tarihinin en büyük bağış kampanyasını düzenleme başarısını gösteren ancak daha sonra Kurucusu Hikmet Abanoz’un vefatı ile duraklama dönemine giren Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği,faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor.


Kınalıada’nın bir çok yerini ağaçlandıran Adaspor Sağlıklı Yaşan Derneği,Adalar’ı ağaçlandırma projesi kapsamında 5000 adet fıstık çamı,ıhlamur ve zeytin ağacının dikimine Kınalıada’dan başladı.İlk etapta 500 adet fıstık çamı,4 adet ıhlamur ağacı ve 20 adet zeytin ağacını Kınalıada’ya getirildi.


Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç,Meclis Üyeleri Avedis Hilkat ve Hüseyin Şahin’in yardımları ile Adalar belediyesine ait çıkarma gemisine yüklenip  getirilen ağaçlar,Kınalıadalıların yardımıyla İskele Meydanı’na indirildi.Ağaçların taşınmasına,Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Muharrem Alpaslan ve Adalar Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Şahin’de katıldı.


Kınalıada’nın sevilen isimlerinden Ejber Yağmurdereli’nin Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği’ne bağışladığı 500 fıstık çamı,4 adet Ihlamur Ağacı ve 20 adet Zeytin Ağacı ilk etapta Kınalıada’nın değişik yerine dikilecek.5000 adet ağacın dikiminde Adalı gönüllüler ve Akut’dan yardım istenecek.


Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği’nin Başkanı Muharrem Alpaslan, bu dikimlerin bir başlangıç olduğunu ve döneminde Kınalıada da ağaçsız yer bırakmayacaklarını söyledi.Dernek başkanı olmadan da bu türlü çalışmaları olduğunu belirten Alpaslan,temiz doğa ve sağlıklı bir yaşam için ağaçların olmassa olmaz olduğunun altını çizdi.Bu ve benzeri faaliyetlerin devam ed

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.