İstanbul depremi ne zaman olacak?

Date:

Türkiye’yi yasa boğan binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği. Kahramanmaraş depremi ardından, İstanbul depremi için merak başladı.  İstanbul depremler öncesinde önlemini almak isteyen vatandaşlar İstanbul depreminin şiddeti ,ne zaman gerçekleşeceği ve İstanbul’da hangi ilçelerin depremden etkileneceğini merak ederken beklene açıklama Dünyaca ünlü Türk Bilim adamı, Akademisyen Prof.Dr.Naci Görürden geldi.  

 İstanbul depremi hakkına önemli açıklamada bulunan Prof.Dr.Naci Görür İstanbul’da beklene deprem hakkında şu açıklamayı yaptı. “İstanbul’da en fazla 7.5 bekliyoruz. İstanbul’da daha küçük deprem beklememize rağmen, İstanbul’da hasar Maraş’tan daha fazla olur. Diğer yandan Maraş’ta da hasarın epey fazla olacağını üzülerek tahmin ediyorum, inşallah yanılırım ama açıklanınca göreceğiz” ifadelerine konuşmasında yer verdi.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Adalar vapurunda panik anları: Dümen kilitlendi, yolcular tahliye edildi

Burgazada’dan Büyükada’ya giden bir yolcu vapurunun dümeni kilitlendi. Denizin ortasında sabit bir şekilde kalan vapurun yolcuları başka bir vapura tahliye edildi. Olay nedeniyle vapurdaki yolcular kısa süreli panik yaşadı.

Anadolu Kulübü’nün Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Anadolu Kulübü Büyükada Şubesi’nin Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı,...

İstanbul’un en riskli ilçeleri!

Türkiye'nin en riskli deprem bölgeleri nereler? Hangi şehirler fay hattından geçiyor? İstanbul'un en riskli ilçeleri hangileri?

Celal Şengör, İstanbul’da fay hattına en yakın yerleri sıraladı

Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul'da fay hattına en yakın yerleri sıraladı. Şengör, "Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Samatya, Yedikule, Fenerbahçe, Kartal, Tuzla ve Adalar faya çok yakın" dedi.