Adalar dikkat! 

Date:

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen depremin ardından İstanbul’un risk haritası yeniden gündeme geldi. İstanbul’da Pendik, Kartal, Kadıköy Üsküdar, Ümraniye, Beykoz, Şile ve Adalar zemini sağlam ilçeler arasında yer alıyor.

İSTANBUL’UN RİSK HARİTASI GÜNDEME GELDİ

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından büyük bir depremin beklendiği İstanbul’un risk haritası yeniden gündeme geldi. İstanbul’da Bakırköy civarındaki evlerin ve mahallelerin risk altında olduğu belirtilirken, zemini sağlam ilçelerle ilgili de bilgi verildi.

ANADOLU YAKASI’NDA ZEMİN DAHA SAĞLAM

-Pendik, Kartal, Kadıköy (Kurbağalıdere bölgesi, Moda’nın deniz kıyısı bölgesi harici), Üsküdar, Ümraniye, Beykoz, Şile ve Adalar ilçeleri.

 -Eminönü, Karaköy (Rıhtım bölgesi dışındaki bölgeler), Beşiktaş, Nişantaşı, Şişli, Taksim, Kağıthane, Gaziomanpaşa, Levent, Maslak, İstinye, Sarıyer, Emirgan ve Bağcılar İlçeleri.

Ayrıca listede yer almasa da Ataşehir depreme dayanıklı ilçeler arasında yer alıyor. Ancak yine de bina kalitesi ve önlemlerin depreme karşı büyük bir ön hazırlık sağlandığının unutulmaması gerekiyor.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Adalar vapurunda panik anları: Dümen kilitlendi, yolcular tahliye edildi

Burgazada’dan Büyükada’ya giden bir yolcu vapurunun dümeni kilitlendi. Denizin ortasında sabit bir şekilde kalan vapurun yolcuları başka bir vapura tahliye edildi. Olay nedeniyle vapurdaki yolcular kısa süreli panik yaşadı.

Anadolu Kulübü’nün Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Anadolu Kulübü Büyükada Şubesi’nin Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı,...

İstanbul’un en riskli ilçeleri!

Türkiye'nin en riskli deprem bölgeleri nereler? Hangi şehirler fay hattından geçiyor? İstanbul'un en riskli ilçeleri hangileri?

Celal Şengör, İstanbul’da fay hattına en yakın yerleri sıraladı

Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul'da fay hattına en yakın yerleri sıraladı. Şengör, "Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Samatya, Yedikule, Fenerbahçe, Kartal, Tuzla ve Adalar faya çok yakın" dedi.