Kınalıada’da ormanlık alanda esrarengiz çitler!

Date:

Kınalıada’da Rum Manastırı’ndan aşağıya adanın arkasına, plajlara doğru inişteki patika yolunun yarısına kadar alanı kapsayan ormanlık alana çit çekilerek ayrılması kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Adalar sahillerinin kıyı kanunu hiçe sayılarak Adalar Belediyesinin de yardımlarıyla , kıyılarımızın beach adı altında buraları işleten şahıslara kiralanarak talan edilmesi, Kiracıların vs. kiraladıkları kıyı şeritlerinde, orman arazilerinde doğayı hiçe sayarak para kazanma hırsıyla bilerek verilen zararlar, kiraladıkları arazinin tellerle çevirerek geçişi engellemeleri, denizle, kıyı şeridiyle araya konan çitler, bu çitlerin bir yangında gönüllerin ve kamu çalışanlarının (İtfaiye vs.) çalışmasını engellemesi, doğal canlı hareketliliğini engellemeleri, tabiatın dengelerini bozan bu tip uygulamalara bir yenisi de Kınalıada’da eklendi.

İçinde tarihi Ayazma’nın da bulunduğu Kınalıada’nın tepesinde bulunan Rum Manastırı’ndan aşağıya plajlara doğru inişteki ormanlık alanın yarısına yakın bir alan, yere betonlanmış direkli çitlerle kapatılmış durumda.

Burayı kim kapattı?

Hangi amaçla kapatıldı?

Kimden izin alındı?

Yoksa ilerleyen günlerde bungalov tipli evler koyulup otel mi inşa edilecek?

Burada Ada Spor Sağlıklı Yaşam Derneği tarafından dikilmiş metrelerce boya ulaşmış çam ağaçları var. Bunlar kesilmeye mi hazırlanıyor?

Doğal ortam talan edilmeye mi hazırlanıyor?

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Adalar vapurunda panik anları: Dümen kilitlendi, yolcular tahliye edildi

Burgazada’dan Büyükada’ya giden bir yolcu vapurunun dümeni kilitlendi. Denizin ortasında sabit bir şekilde kalan vapurun yolcuları başka bir vapura tahliye edildi. Olay nedeniyle vapurdaki yolcular kısa süreli panik yaşadı.

Anadolu Kulübü’nün Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Anadolu Kulübü Büyükada Şubesi’nin Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı,...

İstanbul’un en riskli ilçeleri!

Türkiye'nin en riskli deprem bölgeleri nereler? Hangi şehirler fay hattından geçiyor? İstanbul'un en riskli ilçeleri hangileri?

Celal Şengör, İstanbul’da fay hattına en yakın yerleri sıraladı

Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul'da fay hattına en yakın yerleri sıraladı. Şengör, "Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Samatya, Yedikule, Fenerbahçe, Kartal, Tuzla ve Adalar faya çok yakın" dedi.