Adalar Kent Konseyi’nden açıklama

Adalar Kent Konseyi'nden açıklama

Adalar Kamuoyuna Duyuru
12.07.2019
Hatırlanacağı üzere 28 Haziran 2019 günü toplanan kent konseyi genel kurulu, gerekli çoğunluk sağlanmasına rağmen, Sayın Belediye Başkanı Erdem Gül’ün, “… Ben kişisel yetkimi, kullanarak, bugün çoğunluk sağlansa da ben genel kurul yapılmasını istemiyorum!” ifadesiyle yapılamamıştı. Bu, açıkça yetki ve hak gaspıydı… Bunu takiben belediye 30 Haziran 2019 tarihinde genel kurul çağrısı yaptı. Bu ikinci toplantının “çoğunluk aranmaksızın” yapılac…ağını ilan etti. Bu tarihte yapılacağı duyurulan toplantıya keyfi uygulamayı meşrulaştırmamak için katılmama kararı aldık.


30 Haziran 2019 günü yapılan toplantı da “… tek adayla seçime gitmenin demokratik olmayacağı” gerekçesiyle, 14 Temmuz 2019 tarihine ertelendi. Bu erteleme kararı da keyfi bir karardır. Kent konseyleri yönergesinde, her iki erteleme kararının gerekçesinin yeri yoktur.


Bu arada Belediye el koyduğu genel kurul üyelik listesine, kent konseyleri yönergesinde uygun olmayan delegeler eklemeye devam etmiştir.


Bütün bu olanları değerlendirerek, hak ve yetki gaspını ve keyfi uygulamaları meşrulaştırmamak için 14 Temmuz 2019 tarihinde toplanacağı duyurulan kent konseyi genel kuruluna gitmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz…

Adalar Kent Konseyi Yürütme Kurulu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*