Adaspor kurucularından Mihal Şişko vefat etti

Date:

Kınalıada ve Rum Cemaati’nin sevilen isimlerinden Mihal Şişko, tedavi gördüğü Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bugün (26 Mart 2016) vefat etti. Mihal Şişko’nun cenazesi 29 Mart 2016 Salı günü saat 13.30’da Kınalıada’dan defnedilecek.

Adalarımızın ve Rum Cemaati’nin sevilen isimlerinden Kınalıadalı Mihal Şişko bir süredir tedavi gördüğü Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bugün vefat etti. Mihal Şişko, henüz 13 yaşındayken kanserden hayata veda eden Nilgün Akbal için Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği tarafından başlatılan Adalar tarihinin en büyük bağış kampanyasında Avedis Kevork Hilkat ve Hikmet Abanoz ile birlikte görev almıştı.

Doğma büyüme Kınalıadalı olan ve yaz kış Kınalıada’da yaşayan Mihal Şişko’nun cenazesi 29 Mart 2016 Salı günü saat 13.30’da Kınalıada’dan defnedilecek.

Mihal Şişko Kınalıada Panayia Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanlığı’nı yapıyordu.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Adalar vapurunda panik anları: Dümen kilitlendi, yolcular tahliye edildi

Burgazada’dan Büyükada’ya giden bir yolcu vapurunun dümeni kilitlendi. Denizin ortasında sabit bir şekilde kalan vapurun yolcuları başka bir vapura tahliye edildi. Olay nedeniyle vapurdaki yolcular kısa süreli panik yaşadı.

Anadolu Kulübü’nün Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Anadolu Kulübü Büyükada Şubesi’nin Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı,...

İstanbul’un en riskli ilçeleri!

Türkiye'nin en riskli deprem bölgeleri nereler? Hangi şehirler fay hattından geçiyor? İstanbul'un en riskli ilçeleri hangileri?

Celal Şengör, İstanbul’da fay hattına en yakın yerleri sıraladı

Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul'da fay hattına en yakın yerleri sıraladı. Şengör, "Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Samatya, Yedikule, Fenerbahçe, Kartal, Tuzla ve Adalar faya çok yakın" dedi.