Taşocaklarına dökülen kaçak molozlar kaldırıldı

Date:

Bir süredir Kınalıada Taşocakları mevkii’ne izinsiz, kaçak dökülen ve suç işlenen molozlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait ekiplerce kaldırıldı.

İrfan Ceylan’ın bir zamanlar plaj olarak işlettiği, şimdi ise ne olduğu bilinmeyen bir takım tekvandocuların kullandığı  yerden çıktığı iddia edilen kaçak molozlar ve bu dökülen molozları fırsat bilen fırsatçıların bir süredir gece yarısı gelerek döküp suç işlediği kanunsuz dökülen pislikler , İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı bir kepçe ve 7 kamyonla kaldırılarak temizlendi.

Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç devreye girdi.

Adalar Belediyesinden habersiz dökülen pislikler, Adalar  Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ın devreye girerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına gerekli bilgileri ve şikayetleri bildirmesi üzerine, suç işlenerek dökülen pislikler, çöpler,inşaat atıkları İstanbul Büyükşehir Belediyesi  ekiplerince 02/04/2015 Perşembe günü  kaldırıldı.

Taşocaklarını moloz dökme yeri yapan  Adalar Eski Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu;

Kınalıada’ya 2010 senesinde 4000 kamyon (40000 m3) çöp, kimyasal atıklar, tıbbi malzemeler, inşaat atıkları dökerek ve bunların paralarını adalılardan anakaraya dökeceğim diye tahsil eden ve aldığı paraları ne yaptığını açıklayamayan ayrıca aynı şekilde Büyükada, Heybeliada ve Burgazadası’na moloz dökerek Adalar’ı moloz döküm yerine çeviren Farsakoğlu, Milletvekili aday adayı olmuş ve  Belediye Başkanlığı yaptığı Adalar’da 16. sıraya inerek Adalılardan gerekli cevabı almıştır.

Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği suç duyurusunda bulunacak !

Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği, Büyükada, Heybeliada, Burgazadası ve Kınalıada’da kaçak ve kanunsuz dökülen molozlar, inşaat atıkları vs. için Adalar Cumhuriyet Baş Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacak.

Adalar sit alanıdır. Herhangi bir yerine çöp, atık, moloz vs. gibi pislikler dökülemez, geçici olarak bile depolanması yapılamaz. Adalar’a moloz vs. dökmek suçtur. Bu sebeple bilhassa Orman Bakanlığının uhdesinde olan bu yerlere bazı kendini bilmezlerin moloz ve çeşitli atıklar dökülmesini önlemek için, Orman Bakanlığı ile Adaspor Sağlıklı Yaşam Derneği ortak bir dizi önlemler almaya gidiyor. Buna göre Orman Bakanlığının izni ile moloz dökülen yerlere derneğin katkılarıyla kameralar yerleştirmek için gerekli girişimler başlatılacak. Bu kurallara uymayan şahıs ve kurumlar için suç duyurularında bulunulacak.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Adalar vapurunda panik anları: Dümen kilitlendi, yolcular tahliye edildi

Burgazada’dan Büyükada’ya giden bir yolcu vapurunun dümeni kilitlendi. Denizin ortasında sabit bir şekilde kalan vapurun yolcuları başka bir vapura tahliye edildi. Olay nedeniyle vapurdaki yolcular kısa süreli panik yaşadı.

Anadolu Kulübü’nün Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Anadolu Kulübü Büyükada Şubesi’nin Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı,...

İstanbul’un en riskli ilçeleri!

Türkiye'nin en riskli deprem bölgeleri nereler? Hangi şehirler fay hattından geçiyor? İstanbul'un en riskli ilçeleri hangileri?

Celal Şengör, İstanbul’da fay hattına en yakın yerleri sıraladı

Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul'da fay hattına en yakın yerleri sıraladı. Şengör, "Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Samatya, Yedikule, Fenerbahçe, Kartal, Tuzla ve Adalar faya çok yakın" dedi.